Susumu RGH1608-2C-P-621-B
RGH1608-2C-P-621-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-621-B
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-621-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-621-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-621-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-621-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-621-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-621-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-621-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-621-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-621-B
FERRITE 6A 119 OHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
TOOL CRIMPER 14-22AWG AMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 8.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf