Susumu RGH2012-2E-P-114-B
RGH2012-2E-P-114-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-114-B
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-114-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-114-B
QUANTITY
RGH2012-2E-P-114-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-114-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-114-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-114-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-114-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-114-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-114-B
CONN HEADER VERT .100 10POS 30AU datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 800KSPS SMPL 28SSOP datasheet.pdf
IC RTC ELAPSED CNT PAR 24-TSSOP datasheet.pdf
IC GATE OR 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1500V 2A D2PAK datasheet.pdf
BIT 3/8X4 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 503MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 32 AWG 100 FT OR datasheet.pdf