Susumu RGH2012-2E-P-394-B
RGH2012-2E-P-394-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-394-B
Brief Description
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-394-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-394-B
QUANTITY
RGH2012-2E-P-394-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-394-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-394-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-394-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-394-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-394-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-394-B
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8-QFN datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 75W D2PAK datasheet.pdf
IC OCT TRANS D LATCH 3ST 20-QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 80A TO-220FP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 150MA 550 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.7A 78 MOHM SMD datasheet.pdf