Susumu RGH2012-2E-P-512-B
RGH2012-2E-P-512-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-512-B
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-512-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-512-B
QUANTITY
RGH2012-2E-P-512-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-512-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-512-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-512-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-512-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-512-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-512-B
WASHER FLAT 1/4 STEEL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 55A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
PAC-CMLX-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA CST2 datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 15V 20MA SC-79 datasheet.pdf