Susumu RGH2012-2E-P-563-B
RGH2012-2E-P-563-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH2012-2E-P-563-B
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RGH2012-2E-P-563-B.pdf
Availability of RGH2012-2E-P-563-B
QUANTITY
RGH2012-2E-P-563-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH2012-2E-P-563-B
Internal Part NumberEIS-RGH2012-2E-P-563-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH2012-2E-P-563-B
Related LinksRGH2012-2, RGH2012-2E-P-563-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH2012-2E-P-563-B Details Description
Related parts for RGH2012-2E-P-563-B
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 2% 50VDC 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
EF26,FRONT,SEALED,AC IN,NO POE datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 21C 21#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
100UF 35V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf