Sullins Connector Solutions RGM18DTMD-S189
RGM18DTMD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RGM18DTMD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RGM18DTMD-S189.pdf
Availability of RGM18DTMD-S189
QUANTITY
RGM18DTMD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM18DTMD-S189
Internal Part NumberEIS-RGM18DTMD-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row18
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM18DTMD-S189
Related LinksRGM18DT, RGM18DTMD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM18DTMD-S189 Details Description
Related parts for RGM18DTMD-S189
IC TXRX CAN 2MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 0.8A 9DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIBER OPTIC RECEIVER datasheet.pdf
PMI SUB MINI datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
7018FXE2-ST-40 SWITCH datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 15POS datasheet.pdf