Murata Electronics North America RGM36C0G560J50PN
RGM36C0G560J50PN picture photo
Mfg. Part Number
RGM36C0G560J50PN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RGM36C0G560J50PN.pdf
Availability of RGM36C0G560J50PN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RGM36C0G560J50PN Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM36C0G560J50PN
Internal Part NumberEIS-RGM36C0G560J50PN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RGM36C0G560J50PN today.
SeriesRGM36C0G5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RGM36C0G560J50PN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRGM36C0G, RGM36C0G560J50PN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RGM36C0G560J50PN Details Description
Related parts for RGM36C0G560J50PN
DIODE SCHOTTKY 20V 1A STMITE datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG PINK 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W datasheet.pdf