Murata Electronics North America RHE5G1H331J1M1A03A
RHE5G1H331J1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G1H331J1M1A03A
Brief Description
CAP CER 330PF 50V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G1H331J1M1A03A.pdf
Availability of RHE5G1H331J1M1A03A
QUANTITY
RHE5G1H331J1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G1H331J1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G1H331J1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G1H331J1M1A03A
Related LinksRHE5G1H33, RHE5G1H331J1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G1H331J1M1A03A Details Description
Related parts for RHE5G1H331J1M1A03A
SOCKET EXTERNAL TORX E20 1.51" datasheet.pdf