Murata Electronics North America RHE5G2A121J1M1A03A
RHE5G2A121J1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G2A121J1M1A03A
Brief Description
CAP CER 120PF 100V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G2A121J1M1A03A.pdf
Availability of RHE5G2A121J1M1A03A
QUANTITY
RHE5G2A121J1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G2A121J1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G2A121J1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G2A121J1M1A03A
Related LinksRHE5G2A12, RHE5G2A121J1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G2A121J1M1A03A Details Description
Related parts for RHE5G2A121J1M1A03A
POLISHING/LAPP FILM 5UM SHEET datasheet.pdf
SENSOR OPTICAL MOUSE LP 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 1.25A 600V TELELINK W/CLIP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 5V 0.7A datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX GREEN TRANSP 6" datasheet.pdf