Murata Electronics North America RHE5G2A181J1A2A03B
RHE5G2A181J1A2A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G2A181J1A2A03B
Brief Description
CAP CER 180PF 100V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G2A181J1A2A03B.pdf
Availability of RHE5G2A181J1A2A03B
QUANTITY
RHE5G2A181J1A2A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G2A181J1A2A03B
Internal Part NumberEIS-RHE5G2A181J1A2A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G2A181J1A2A03B
Related LinksRHE5G2A18, RHE5G2A181J1A2A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G2A181J1A2A03B Details Description
Related parts for RHE5G2A181J1A2A03B
IC VOICE REC/PLAY 16MIN 28-TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf