Murata Electronics North America RHE5G2A681J1DBA03A
RHE5G2A681J1DBA03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G2A681J1DBA03A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G2A681J1DBA03A.pdf
Availability of RHE5G2A681J1DBA03A
QUANTITY
RHE5G2A681J1DBA03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G2A681J1DBA03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G2A681J1DBA03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G2A681J1DBA03A
Related LinksRHE5G2A68, RHE5G2A681J1DBA03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G2A681J1DBA03A Details Description
Related parts for RHE5G2A681J1DBA03A
ADAPTER PROGRAMMER 121-PGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 6POS STR datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ RRO 14WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf