Murata Electronics North America RHEL81H103K1M1A03A
RHEL81H103K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H103K1M1A03A
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H103K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL81H103K1M1A03A
QUANTITY
RHEL81H103K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H103K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL81H103K1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H103K1M1A03A
Related LinksRHEL81H10, RHEL81H103K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H103K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL81H103K1M1A03A
RELAY OPTOMOS 200MA SP-NO 6-SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR BIDIR 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 470 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
MA-13DPP21C10 10M CBL 2 N/C-1 N/ datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 16 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf