Murata Electronics North America RHEL81H333K1A2A03B
RHEL81H333K1A2A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H333K1A2A03B
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H333K1A2A03B.pdf
Availability of RHEL81H333K1A2A03B
QUANTITY
RHEL81H333K1A2A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H333K1A2A03B
Internal Part NumberEIS-RHEL81H333K1A2A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H333K1A2A03B
Related LinksRHEL81H33, RHEL81H333K1A2A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H333K1A2A03B Details Description
Related parts for RHEL81H333K1A2A03B
FIXED IND 470UH 92MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
IC TXRX HOTLINK 196LBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E RED 25' datasheet.pdf
BLADE WIRE CUTTER datasheet.pdf
CONN SOCKET 18-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SENSOR RETROREFLECTIVE 2M datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf