Murata Electronics North America RHEL81H682K1K1A03B
RHEL81H682K1K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H682K1K1A03B
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H682K1K1A03B.pdf
Availability of RHEL81H682K1K1A03B
QUANTITY
RHEL81H682K1K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H682K1K1A03B
Internal Part NumberEIS-RHEL81H682K1K1A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H682K1K1A03B
Related LinksRHEL81H68, RHEL81H682K1K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H682K1K1A03B Details Description
Related parts for RHEL81H682K1K1A03B
RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T STEEL LUG datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf