Murata Electronics North America RHEL81H682K1M1A03A
RHEL81H682K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H682K1M1A03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H682K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL81H682K1M1A03A
QUANTITY
RHEL81H682K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H682K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL81H682K1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H682K1M1A03A
Related LinksRHEL81H68, RHEL81H682K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H682K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL81H682K1M1A03A
IGBT 600V 13A 45W TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 144BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.13UF RADIAL datasheet.pdf