Murata Electronics North America RHEL81H682K1M1A03A
RHEL81H682K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H682K1M1A03A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H682K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL81H682K1M1A03A
QUANTITY
RHEL81H682K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H682K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL81H682K1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H682K1M1A03A
Related LinksRHEL81H68, RHEL81H682K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H682K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL81H682K1M1A03A
RES 27K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SENSOR DIFFERENTIAL +-15 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC CONV PREC V TO FREQ 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 7POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf