Murata Electronics North America RHEL82A102K1K1A03B
RHEL82A102K1K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A102K1K1A03B
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A102K1K1A03B.pdf
Availability of RHEL82A102K1K1A03B
QUANTITY
RHEL82A102K1K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A102K1K1A03B
Internal Part NumberEIS-RHEL82A102K1K1A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A102K1K1A03B
Related LinksRHEL82A10, RHEL82A102K1K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A102K1K1A03B Details Description
Related parts for RHEL82A102K1K1A03B
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TIP REPLACEMENT .125" 600 DEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 1206 datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT COVER datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf