Murata Electronics North America RHEL82A102K1M1A03A
RHEL82A102K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A102K1M1A03A
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A102K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL82A102K1M1A03A
QUANTITY
RHEL82A102K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A102K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL82A102K1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A102K1M1A03A
Related LinksRHEL82A10, RHEL82A102K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A102K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL82A102K1M1A03A
TVS DIODE 20VWM 42.8VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 51PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP MICA 5PF 0.5PF 1KV 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 15/16" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC DUAL UART W/FIFO 3.3V 32-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.1A 69 MOHM SMD datasheet.pdf