Murata Electronics North America RHEL82A332K1M1A03A
RHEL82A332K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A332K1M1A03A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A332K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL82A332K1M1A03A
QUANTITY
RHEL82A332K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A332K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL82A332K1M1A03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A332K1M1A03A
Related LinksRHEL82A33, RHEL82A332K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A332K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL82A332K1M1A03A
CAP CER 0.018UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
IC OP AMP P-P COMP MCPWR 8VSSOP datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf