Murata Electronics North America RHEL82A472K1DBA03A
RHEL82A472K1DBA03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A472K1DBA03A
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A472K1DBA03A.pdf
Availability of RHEL82A472K1DBA03A
QUANTITY
RHEL82A472K1DBA03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A472K1DBA03A
Internal Part NumberEIS-RHEL82A472K1DBA03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A472K1DBA03A
Related LinksRHEL82A47, RHEL82A472K1DBA03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A472K1DBA03A Details Description
Related parts for RHEL82A472K1DBA03A
SCR INVERTER 400V 370A A-PUK datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470K OHM 1008 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RF CABLE SMA M/M LOW LOSS 18GHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FERRITE BEAD datasheet.pdf
400V MOV DIN SPD REMOTE datasheet.pdf