TE Connectivity Raychem Cable Protection RHW-130/36-1200/ADH-0
RHW-130/36-1200/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RHW-130/36-1200/ADH-0
Brief Description
HEATSHRINK RHW POLY 130MMX4' BLK
Datasheet Download
RHW-130/36-1200/ADH-0.pdf
Availability of RHW-130/36-1200/ADH-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RHW-130/36-1200/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHW-130/36-1200/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RHW-130/36-1200/ADH-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio3.5 to 1
Length3.94' (1.20m)
Inner Diameter - Supplied5.118" (130.0mm)
Inner Diameter - Recovered1.417" (36.0mm)
Recovered Wall Thickness0.018" (0.45mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHW-130/36-1200/ADH-0
RHW-130/36-1200/ADH-0 Details Description
Related parts for RHW-130/36-1200/ADH-0
IDC CABLE - MCG10K/MC10M/MCG10K datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL24H/AE24M/HPL24H datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
3/4 DUAL HST YL 25/4'/PKG datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf