TE Connectivity AMP Connectors RHW-16/4-1200/ADH-0
RHW-16/4-1200/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RHW-16/4-1200/ADH-0
Brief Description
HEATSHRINK RHW POLY 16MMX4' BLK
Datasheet Download
RHW-16/4-1200/ADH-0.pdf
Availability of RHW-16/4-1200/ADH-0
QUANTITY
RHW-16/4-1200/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHW-16/4-1200/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RHW-16/4-1200/ADH-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRHW Series Tubing
Standard Package150
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio4 to 1
Length3.94' (1.20m)
Inner Diameter - Supplied0.630" (16.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.157" (4.0mm)
Recovered Wall Thickness0.094" (2.40mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHW-16/4-1200/ADH-0
Related LinksRHW-16/4-, RHW-16/4-1200/ADH-0 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RHW-16/4-1200/ADH-0 Details Description
Related parts for RHW-16/4-1200/ADH-0
CONV DC-DC 1W +7/-7V OUT datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER FOR CY2077FS datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID ELASTMR BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SOT23 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 4POS datasheet.pdf