TE Connectivity AMP Connectors RHW-90/25-1200/ADH-0
RHW-90/25-1200/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RHW-90/25-1200/ADH-0
Brief Description
HEATSHRINK RHW POLY 90MMX4' BLK
Datasheet Download
RHW-90/25-1200/ADH-0.pdf
Availability of RHW-90/25-1200/ADH-0
QUANTITY
RHW-90/25-1200/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHW-90/25-1200/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RHW-90/25-1200/ADH-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRHW Series Tubing
Standard Package60
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio3.5 to 1
Length3.94' (1.20m)
Inner Diameter - Supplied3.543" (90.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.984" (25.0mm)
Recovered Wall Thickness0.169" (4.30mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHW-90/25-1200/ADH-0
Related LinksRHW-90/25-, RHW-90/25-1200/ADH-0 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RHW-90/25-1200/ADH-0 Details Description
Related parts for RHW-90/25-1200/ADH-0
FLEX CABLE - AFE09T/AF09/AFE09T datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.6V 10MLF datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16G/X datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE ASSY 7.5M RJP5 - RJP5 PLUG datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 96POS datasheet.pdf