Amphenol Commercial Products RJE051AA0110
RJE051AA0110 picture photo
Mfg. Part Number
RJE051AA0110
Brief Description
CONN MOD JACK 10P10C R/A UNSHLD
Datasheet Download
RJE051AA0110.pdf
Availability of RJE051AA0110
QUANTITY
RJE051AA0110 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJE051AA0110
Internal Part NumberEIS-RJE051AA0110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductModular Jacks Product Solutions
Communication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package1,200
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
SeriesRJE05
PackagingTray
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts10p10c (RJ50)
TerminationSolder
ShieldingUnshielded
Ratings-
FeaturesBoard Lock
LED ColorDoes Not Contain LED
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJE051AA0110
Related LinksRJE051, RJE051AA0110 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJE051AA0110 Details Description
Related parts for RJE051AA0110
RND STNDFF 5/16-18 NEOPRENE 3/4" datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 45/18MM-15M datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 200A 2TOWER datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 652POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ PLUGIN 1CH SC datasheet.pdf