Amphenol Commercial Products RJE7118814J1
RJE7118814J1 picture photo
Mfg. Part Number
RJE7118814J1
Datasheet Download
RJE7118814J1.pdf
Availability of RJE7118814J1
QUANTITY
RJE7118814J1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJE7118814J1
Internal Part NumberEIS-RJE7118814J1
Features-
LED ColorRed, Green - Yellow
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJE7118814J1
Related LinksRJE711, RJE7118814J1 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJE7118814J1 Details Description
Related parts for RJE7118814J1
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 44-VQFP datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 8POS datasheet.pdf
CONN ASSY HSSE DUAL 60POS LF datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3A 28 MOHM SMD datasheet.pdf