Amphenol Commercial Products RJE73188001P0
RJE73188001P0 picture photo
Mfg. Part Number
RJE73188001P0
Brief Description
RJ45 LOW PROFILE WITH LED
Datasheet Download
RJE73188001P0.pdf
Availability of RJE73188001P0
QUANTITY
RJE73188001P0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJE73188001P0
Internal Part NumberEIS-RJE73188001P0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package1,260
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
SeriesRJE73
PackagingTape & Reel (TR)
TerminationSolder
ShieldingShielded
Ratings-
FeaturesBoard Guide
LED ColorGreen - Red, Green
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJE73188001P0
Related LinksRJE731, RJE73188001P0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJE73188001P0 Details Description
Related parts for RJE73188001P0
IC GENLOCK HORZ 8FSC 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC EQUALIZER REC 6.25GBPS 46QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1505 datasheet.pdf
RES 301 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A D5A datasheet.pdf