Amphenol Commercial Products RJE741881110
RJE741881110 picture photo
Mfg. Part Number
RJE741881110
Brief Description
RJ45 VERTICAL 1 PORT NO LED
Datasheet Download
RJE741881110.pdf
Availability of RJE741881110
QUANTITY
RJE741881110 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJE741881110
Internal Part NumberEIS-RJE741881110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package960
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
SeriesRJE74
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting TypeThrough Hole
OrientationVertical
TerminationSolder
ShieldingShielded
Ratings-
Features-
LED ColorDoes Not Contain LED
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJE741881110
Related LinksRJE741, RJE741881110 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJE741881110 Details Description
Related parts for RJE741881110
RES CHAS MNT 25 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
TAPE MASKING HI-PERFORM 18MMX55M datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX4 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf