Amphenol Pcd RJFRB7205100BTX
RJFRB7205100BTX picture photo
Mfg. Part Number
RJFRB7205100BTX
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
RJF REVERSE BAYONET JAM NUT RJ45
Datasheet Download
RJFRB7205100BTX.pdf
Availability of RJFRB7205100BTX
QUANTITY
RJFRB7205100BTX Order Process
Ship out your order
Specifications of RJFRB7205100BTX
Internal Part NumberEIS-RJFRB7205100BTX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesRJF RB
Cable TypeRound Cable
Connector TypeJack to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length1.64' (500.00mm)
ShieldingShielded
ColorBlack
FeaturesCircular Threaded Coupling
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJFRB7205100BTX
Related LinksRJFRB72, RJFRB7205100BTX Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
RJFRB7205100BTX Details Description
Related parts for RJFRB7205100BTX
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCO 2495-2625MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
IC DIRECT QUADRATURE MOD 16-QFN datasheet.pdf
XMITTER 418MHZ 5 BUTTON datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf