Amphenol Pcd RJFSFTP60500
RJFSFTP60500 picture photo
Mfg. Part Number
RJFSFTP60500
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CAT6 CABLE 5.0 M
Datasheet Download
RJFSFTP60500.pdf
Availability of RJFSFTP60500
QUANTITY
RJFSFTP60500 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJFSFTP60500
Internal Part NumberEIS-RJFSFTP60500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesRJF
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length16.4' (5.0m)
ShieldingDouble Shielded
ColorBlack
Features-
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJFSFTP60500
Related LinksRJFSFT, RJFSFTP60500 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
RJFSFTP60500 Details Description
Related parts for RJFSFTP60500
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC 16SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 200 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR AC4424-100 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V CH 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PIN IDC 64POS W/ FLANGE datasheet.pdf