Amphenol Pcd RJFTV22G03100BTX
RJFTV22G03100BTX picture photo
Mfg. Part Number
RJFTV22G03100BTX
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CONN RCPT-RJ45 W/.3M CORD GREEN
Datasheet Download
RJFTV22G03100BTX.pdf
Availability of RJFTV22G03100BTX
QUANTITY
RJFTV22G03100BTX Order Process
Ship out your order
Specifications of RJFTV22G03100BTX
Internal Part NumberEIS-RJFTV22G03100BTX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesRJF TV
Cable TypeRound Cable
Connector TypeJack to Plug
Mounting TypePanel Mount, Flange
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length0.98' (300mm)
ShieldingShielded
ColorGreen
FeaturesCircular Threaded Coupling
StyleIndustrial Environments - IP67
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJFTV22G03100BTX
Related LinksRJFTV22G, RJFTV22G03100BTX Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
RJFTV22G03100BTX Details Description
Related parts for RJFTV22G03100BTX
FINGER GUARD 120MM METAL datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 4 7POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TEST SET DLX MM 50/125 FC-PC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 750UF 75V CHA MNT datasheet.pdf