Renesas Electronics America RJL6015DPK-00#T0
RJL6015DPK-00#T0 picture photo
Mfg. Part Number
RJL6015DPK-00#T0
Brief Description
MOSFET N-CH 600V 19A TO3P
Datasheet Download
RJL6015DPK-00#T0.pdf
Availability of RJL6015DPK-00#T0
QUANTITY
RJL6015DPK-00#T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJL6015DPK-00#T0
Internal Part NumberEIS-RJL6015DPK-00#T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2014
Multiple Devices 15/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C19A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs410 mOhm @ 9.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs65nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2370pF @ 25V
Power - Max150W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-3P-3, SC-65-3
Supplier Device PackageTO-3P
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJL6015DPK-00#T0
Related LinksRJL6015D, RJL6015DPK-00#T0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
RJL6015DPK-00#T0 Details Description
Related parts for RJL6015DPK-00#T0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC A/D CONV 2CH 12BIT 10-MSOP datasheet.pdf
CONN CONTACT FOR 8483/8484 PLUGS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG 5VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 620K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 30POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CABLE CLIP WITH REVET datasheet.pdf
MICRO 25C S 20" WHT FLOAT NI datasheet.pdf