Amphenol Commercial Products RJLSE4108101T
RJLSE4108101T picture photo
Mfg. Part Number
RJLSE4108101T
Brief Description
8P8C SMT NO SHIELD 1 PORT
Datasheet Download
RJLSE4108101T.pdf
Availability of RJLSE4108101T
QUANTITY
RJLSE4108101T Order Process
Ship out your order
Specifications of RJLSE4108101T
Internal Part NumberEIS-RJLSE4108101T
Industrial Solutions
Standard Package1,600
SeriesRJLSE
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
TerminationSolder
ShieldingUnshielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Housing MaterialPolyamide (PA), Nylon
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJLSE4108101T
Related LinksRJLSE4, RJLSE4108101T Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJLSE4108101T Details Description
Related parts for RJLSE4108101T
CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH datasheet.pdf
LED BARGRAPH 10-SEG YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf