Cinch Connectivity Solutions RJP50005AA-A
RJP50005AA-A picture photo
Mfg. Part Number
RJP50005AA-A
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE ASSEMBLY
Datasheet Download
RJP50005AA-A.pdf
Availability of RJP50005AA-A
QUANTITY
RJP50005AA-A Order Process
Ship out your order
Specifications of RJP50005AA-A
Internal Part NumberEIS-RJP50005AA-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Connectors Labeling/Logo 10/Dec/2014
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesPoint Five
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug, High Density to Plug, High Density
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length1.64' (500.00mm)
Shielding-
ColorBlack
FeaturesPull Tab
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJP50005AA-A
Related LinksRJP500, RJP50005AA-A Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
RJP50005AA-A Details Description
Related parts for RJP50005AA-A
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:12 350MHZ 32LQFP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 50A SCREW TERM datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 137 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 84MA 28 OHM SMD datasheet.pdf