Intel RK80532RC060128SL72B
RK80532RC060128SL72B picture photo
Mfg. Part Number
RK80532RC060128SL72B
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU CELERON 2.5GHZ 478FCPGA
Datasheet Download
RK80532RC060128SL72B.pdf
Availability of RK80532RC060128SL72B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RK80532RC060128SL72B Order Process
Ship out your order
Specifications of RK80532RC060128SL72B
Internal Part NumberEIS-RK80532RC060128SL72B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
SeriesCeleron
PackagingTray
Core Processor-
Number of Cores/Bus Width-
Speed2.5GHz
Co-Processors/DSP-
RAM Controllers-
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet-
SATA-
USB-
Voltage - I/O-
Operating Temperature5°C ~ 72°C
Security Features-
Package / Case478-FCPGA
Supplier Device Package478-Micro FC-PGA (35x35)
Additional Interfaces-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RK80532RC060128SL72B
Related LinksRK80532RC0, RK80532RC060128SL72B Datasheet, Intel Distributor
RK80532RC060128SL72B Details Description
Related parts for RK80532RC060128SL72B
CAP FILM 0.18UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
IC SUPERCAP CHRGR DIO/MON 12MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
PLUG 381MM FRONT ENT 3CGREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf