Essentra Components (formerly Richco, Inc.) RKW-8-12-GY
RKW-8-12-GY picture photo
Mfg. Part Number
RKW-8-12-GY
Brief Description
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW
Datasheet Download
RKW-8-12-GY.pdf
Availability of RKW-8-12-GY
QUANTITY
RKW-8-12-GY Order Process
Ship out your order
Specifications of RKW-8-12-GY
Internal Part NumberEIS-RKW-8-12-GY
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesRKW
PackagingBulk
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Tie
Bundle Diameter-
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
Width0.500" (12.70mm)
Mounting TypeScrew Mount, Cross-Cut
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RKW-8-12-GY
Related LinksRKW-8, RKW-8-12-GY Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
RKW-8-12-GY Details Description
Related parts for RKW-8-12-GY
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 15A 6OUT 4'CORD datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 200 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 WW datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf