Susumu RL0510S-R22-F
RL0510S-R22-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0510S-R22-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RL0510S-R22-F.pdf
Availability of RL0510S-R22-F
QUANTITY
RL0510S-R22-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0510S-R22-F
Internal Part NumberEIS-RL0510S-R22-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0510S-R22-F
Related LinksRL0510, RL0510S-R22-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0510S-R22-F Details Description
Related parts for RL0510S-R22-F
SWITCH ROCKER SPST 25A 12V datasheet.pdf
ADM60T/AE60M/ADM60T datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 480MA 1 OHM TH datasheet.pdf
IC REG SW CTRLR 5BIT PROG 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 8A TO-247 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 80QFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf