Susumu RL0510T-R056-F
RL0510T-R056-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0510T-R056-F
Brief Description
RES SMD 0.056 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
RL0510T-R056-F.pdf
Availability of RL0510T-R056-F
QUANTITY
RL0510T-R056-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0510T-R056-F
Internal Part NumberEIS-RL0510T-R056-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.056
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0510T-R056-F
Related LinksRL0510T, RL0510T-R056-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0510T-R056-F Details Description
Related parts for RL0510T-R056-F
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 7GB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 9USMD datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf