Vishay/Dale RL07S132GR36
RL07S132GR36 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S132GR36
Brief Description
RES 1.3K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S132GR36.pdf
Availability of RL07S132GR36
QUANTITY
RL07S132GR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S132GR36
Internal Part NumberEIS-RL07S132GR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S132GR36
Related LinksRL07S1, RL07S132GR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S132GR36 Details Description
Related parts for RL07S132GR36
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 5V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 4.2W MONO 9SIL datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
MODULE NON-REFLECT SWITCH 20GHZ datasheet.pdf
RES SMD 14.712K OHM 1/2W 2010 datasheet.pdf
MICRO 37C P 10" WHT JACKS datasheet.pdf