Vishay/Dale RL07S133GR36
RL07S133GR36 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S133GR36
Brief Description
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S133GR36.pdf
Availability of RL07S133GR36
QUANTITY
RL07S133GR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S133GR36
Internal Part NumberEIS-RL07S133GR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S133GR36
Related LinksRL07S1, RL07S133GR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S133GR36 Details Description
Related parts for RL07S133GR36
RES SMD 11 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PWR AMP PHEMT GAAS ENH 8-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
DDR2 SODIMM SOCKET 200P 4 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SMARTCARD CNR L26-F02 LF datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 10W DO213AA datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf