Vishay/Dale RL07S273GB14
RL07S273GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S273GB14
Brief Description
RES 27K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S273GB14.pdf
Availability of RL07S273GB14
QUANTITY
RL07S273GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S273GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S273GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S273GB14
Related LinksRL07S2, RL07S273GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S273GB14 Details Description
Related parts for RL07S273GB14
TVS DIODE 15.3VWM 26.46VC SMD datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 6AWG #5/16 datasheet.pdf
IC LI-ION LDO CHRG MGMT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GREEN datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8-EMSOP datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
TERMINAL MOUNTING PLATE 3MM BLUE datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BUS-BAR XFRMR datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf