Vishay/Dale RL07S332GBSL
RL07S332GBSL picture photo
Mfg. Part Number
RL07S332GBSL
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S332GBSL.pdf
Availability of RL07S332GBSL
QUANTITY
RL07S332GBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S332GBSL
Internal Part NumberEIS-RL07S332GBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S332GBSL
Related LinksRL07S3, RL07S332GBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S332GBSL Details Description
Related parts for RL07S332GBSL
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 5MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 115MA 5.1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf