Vishay/Dale RL07S392JB14
RL07S392JB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S392JB14
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL07S392JB14.pdf
Availability of RL07S392JB14
QUANTITY
RL07S392JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S392JB14
Internal Part NumberEIS-RL07S392JB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S392JB14
Related LinksRL07S3, RL07S392JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S392JB14 Details Description
Related parts for RL07S392JB14
INPUT MODULE DC 32MA 15VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO204AC datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF GREEN RA datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 155-164MHZ MX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
STRIP MARKER 2 SPCL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro AB 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
FUSE 315MA 250V AXIAL datasheet.pdf