Vishay/Dale RL07S432GB14
RL07S432GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S432GB14
Brief Description
RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S432GB14.pdf
Availability of RL07S432GB14
QUANTITY
RL07S432GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S432GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S432GB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S432GB14
Related LinksRL07S4, RL07S432GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S432GB14 Details Description
Related parts for RL07S432GB14
RES SMD 27 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HOUS 15POS .100 W/RAMP/RIB datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-MLPQ datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
ES9 2 PIN SOCKET datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 15POS datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf