Vishay/Dale RL07S514GB14
RL07S514GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S514GB14
Brief Description
RES 510K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S514GB14.pdf
Availability of RL07S514GB14
QUANTITY
RL07S514GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S514GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S514GB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S514GB14
Related LinksRL07S5, RL07S514GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S514GB14 Details Description
Related parts for RL07S514GB14
CONN JACK 20POS MALE CRIMP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A RD-91 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC SEPARATOR VID SD/HD/PC 10MSOP datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 20QFN datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 165MA 3.45 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5.5A PWRFLAT56 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB STR G TIN datasheet.pdf