Vishay/Dale RL07S682GB14
RL07S682GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S682GB14
Brief Description
RES 6.8K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S682GB14.pdf
Availability of RL07S682GB14
QUANTITY
RL07S682GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S682GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S682GB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S682GB14
Related LinksRL07S6, RL07S682GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S682GB14 Details Description
Related parts for RL07S682GB14
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 10A 200V GBJ datasheet.pdf
IC PHASE LOCK LOOP 5/3.3V 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSNG CARDEDGE 22DL POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES FUSE 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf