Susumu RL0816S-2R0-F
RL0816S-2R0-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816S-2R0-F
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RL0816S-2R0-F.pdf
Availability of RL0816S-2R0-F
QUANTITY
RL0816S-2R0-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816S-2R0-F
Internal Part NumberEIS-RL0816S-2R0-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816S-2R0-F
Related LinksRL0816, RL0816S-2R0-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816S-2R0-F Details Description
Related parts for RL0816S-2R0-F
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESS SWITCH 22" H2O CYL datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
LED T1 DUAL X/AMBER RA PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SKT datasheet.pdf