Susumu RL0816T-R010-F
RL0816T-R010-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816T-R010-F
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
RL0816T-R010-F.pdf
Availability of RL0816T-R010-F
QUANTITY
RL0816T-R010-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816T-R010-F
Internal Part NumberEIS-RL0816T-R010-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816T-R010-F
Related LinksRL0816T, RL0816T-R010-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816T-R010-F Details Description
Related parts for RL0816T-R010-F
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
TEMP CONTROL MOD 2 ANALOG 1 SS datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
MODULE 7U 16MB SDRAM 8MB FLASH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STR .100" TIN datasheet.pdf
POT 900 OHM 225W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf