Susumu RL0816T-R039-F
RL0816T-R039-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816T-R039-F
Brief Description
RES SMD 0.039 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
RL0816T-R039-F.pdf
Availability of RL0816T-R039-F
QUANTITY
RL0816T-R039-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816T-R039-F
Internal Part NumberEIS-RL0816T-R039-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.039
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816T-R039-F
Related LinksRL0816T, RL0816T-R039-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816T-R039-F Details Description
Related parts for RL0816T-R039-F
IC OPAMP GP 155KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RELAY SKT SPDT OR DPDT DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 72VWM 114VC P600 datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf