Susumu RL1220S-3R9-F
RL1220S-3R9-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1220S-3R9-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
RL1220S-3R9-F.pdf
Availability of RL1220S-3R9-F
QUANTITY
RL1220S-3R9-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220S-3R9-F
Internal Part NumberEIS-RL1220S-3R9-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220S-3R9-F
Related LinksRL1220, RL1220S-3R9-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1220S-3R9-F Details Description
Related parts for RL1220S-3R9-F
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 0804 datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SELECTOR UNIT 3POS MAINTAIN BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 820UF 6V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 450W datasheet.pdf
500 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf