Susumu RL1220S-470-F
RL1220S-470-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1220S-470-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
RL1220S-470-F.pdf
Availability of RL1220S-470-F
QUANTITY
RL1220S-470-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220S-470-F
Internal Part NumberEIS-RL1220S-470-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220S-470-F
Related LinksRL1220, RL1220S-470-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1220S-470-F Details Description
Related parts for RL1220S-470-F
PROGRAMMER ICSP ICP2GANG SOFTLOG datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 15"L X 17"W datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 111MA 10.6 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD RECT ASSY CT 1.5A 40KV datasheet.pdf
CHIPKIT WI-FIRE datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf